Ana Sayfa

 

Pamir Dikdik Nasıl Öldü? Pamir Dikdik'in Ölüm Nedeni Belli Oldu

Pamir Dikdik Nasıl Öldü? Pamir Dikdik'in Ölüm Nedeni Belli Oldu

Sarıyer Zekeriyaköy'deki evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik havuzda ölü bulundu.

3,5 yaşındaki Pamir, ailesi uyandığında evde yoktu. Jandarma, itfaiye ve AKUT ekipleri seferber oldu, Pamir'in önce evin sonra bahçenin kapısından çıkıp kaybolduğu ihtimali üzerine aramalar başlatıldı. Küçük çocuğun kaybolduğu haberi kısa sürede sosyal medyada duyuldu, İstanbul ayağa kalktı. Gece boyu devam eden çalışmalar sabah kahvaltısı için verilen molanın ardından yeniden başladı.Saat 14:45'te kötü haber geldi. Küçük Pamir yan villanın havuzunda ölü olarak bulundu. İşte Pamir Dikdik'in ölüm nedeni

Minik Pamir’in ölüm nedeni boğulma

Komşunun havuzunda bulunan Pamir'in ölüm nedeni ilk belirlemelere göre boğulma.

İstanbul Zekeriyaköy’de 4 Nisan sabahı kaybolduktan yaklaşık 30 saat sonra yan evdeki villanın havuzunda cesedi bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik’in ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten savcının ilk izlenimi, küçük çocuğun suda boğulduğu yönünde.

Pazar günü toprağa verilen minik Pamir’in ölümüyle ilgili soruşturma dosyasına “48/771” numarası verilirken İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl’ın soruşturmayı yürüteceği bildirildi.

Darp izine rastlanmadı

Adli kaynaklardan edinilen bilgiye göre Savcı Çağıl, Pamir’in havuzdan çıkarılmasının ardından üzerindeki kıyafetlerin çıkarılması talimatını verdi. Savcı’nın Pamir’in bedeni üzerinde yaptığı ilk incelemede darp ve cebir izine rastlanmadı. Sadece Oyun çağındaki her çocuğun bacaklarında oluşan küçük morluklar tespit edildi.

Savcının incelemesinin ardından beden otopsisi için Sarıyer Devlet Hastanesi’ne gönderilen Pamir’in cenazesinden alınan parçalar ölüm nedeninin kesin olarak belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Savcının, Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek raporun ardından ifade alma işlemine başlayacağı öğrenildi.

Başbakan Pamir'in babasını aradı ve...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3,5 yaşındaki Pamir'in ölümü üzerine, babası Serdar Dikdik'i arayarak başsağlığı diledi.

Haberi, Başbakanlık Başdanışmanı Ertan Aydın twitter hesabından duyurdu. Aydın, "Başbakan Erdoğan minik Pamir'in babasını aradı, başsağlığı diledi" dedi.

Pamir'in babası: Ona iyi bakmak istedim

Anne-babası uyurken evden çıkan ve 30 saat boyunca aranan Pamir, son yolculuğuna uğurlandı.

3,5 yaşındaki Pamir Dikdik için Zekeriyaköy Camii'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Ardından, dedesinin mezarının yanına defnedildi.

Baba Serdar Dikdik, arama çalışmalarına katılan herkese teşekkür etti, ve "Ben bir çocuk büyütmek istedim. İyi bakmak istedim. Kaderimiz değilmiş. Meleğimi bugün toprağa veriyorum" diye konuştu.

MİNİK PAMİR’İN ANNESİ: “HEPİNİZ KENDİ ÇOCUĞUNUZ GİBİ GÖRDÜNÜZ”

Minik Pamir'in annesi Süverçe Dikdik, cenaze töreninin yapılacağı Zekeriyaköy Camii'ne geldi. Dikdik, "Hepiniz kendi çocuğunuz gibi gördünüz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan ve yaklaşık 36 saat süren arama çalışmalarının sonunda komşu bir villanın havuzunda bulunan Pamir Dikdik'in cenazesi Zekeriyaköy Camii'ne getirilmişti. Yaklaşık 45 dakika sonra anne Süverçe Dikdik, yakınlarının yardımıyla cenazenin bulunduğu camiye geldi.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan anne Dikdik, "Başından beri bütün dualara, sosyal medyada paylaşımlar olmuş. Tabii bizim haberimiz yok. Binlerce insan geldi, katıldı. Herkesten duaları ve iyi dilekleri için Allah razı olsun. Teşekkür etmemiz gerektiğini düşündük. Hepiniz kendi çocuğunuz gibi gördünüz. Allah herkesten razı olsun” dedi. Daha sonra anne Dikdik eşinin yanına oturtuldu.

Baba Serdar Dikdik, eşine sarılarak bir süre gözyaşı döktü. Daha sonra Dikdik çifti taziyeleri kabul etti. Yakınları ise tabutun önünde gözyaşı döktü. Minik Pamir'in tabutunun önüne, "Meleğimiz Daima Kalbimdesin” yazısının koyulduğu görüldü.

Pamir'in hayatını kaybettiği havuz aynı şekilde duruyor

Zekeriyaköy'de 3.5 yaşındaki minik Pamir'in hayatını kaybettiği havuzun çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı görüldü.

Öte yandan minik Pamir'in düşerek boğulduğu havuzun çevresinde herhangi bir güvenlik önlemi alınmaması da dikkat çekiyor. Havuzun suyunun boşaltılmadığı, çevresine ise herhangi bir güvenlik şeridi çekilmediği görülüyor.

Pamir'den geriye bu görüntüler kaldı

Kaybolduktan 30 saat sonra cansız bedeni komşu villanın havuzunda bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'den geriye bu görüntüler kaldı.

/p>

Pamir'in tabutunu kimseye vermedi

Son kez helallik için evine getirilen Pamir'in babası Serdar Dikdik, oğlunun cenazesini tek başına omuzlayarak eve götürdü.
Tabutu tek başına omuzlayan baba Serdar Dikdik, başkasının taşımasına izin vermedi, kendisi tek başına eve götürmek istedi.

Evde yapılan duaların ardından Pamir'in cenazesi Zekeriyaköy Camii'ne götürüldü.

AYAKKABILARI EVİN ÖNÜNE BIRAKILDI

Pamir Dikdik'in evinde taziye ziyaretleri de devam etti. Minik Pamir'in en sevdiği çizgi kahraman figürlerini içeren ayakkabısı da evin önüne bırakıldı.